Ministrancka Liga Piłkarska Diecezji Kieleckiej o puchar J.E. ks. bpa Jana Piotrowskiego

Regulamin HLS

REGULAMIN ROZGRYWEK
Halowej Ligi Seniorów
Ministranckiej Ligi Piłkarskiej

§1
Wymagania

1. W turnieju biorą udział drużyny złożone z czynnych ministrantów, uprzednio zgłoszone przez opiekuna.
  2. Uczestnikami rozgrywek są ministranci urodzeni w latach 2003 – 2007.
  3. Każdy z ministrantów, biorących udział w rozgrywkach zobowiązany jest do posiadania przy sobie legitymacji LSO Diecezji Kieleckiej, zwanej później „legitymacją”.
    • Za posiadanie legitymacji rozumie się: fizyczne posiadanie w trakcie meczu lub potwierdzenie zamówienia legitymacji, według procedury zamieszczonej pod adresem https://ministranci.diecezja.kielce.pl/legitymacja, jeśli takowa nie została jeszcze wyrobiona.

§2
Zasady rozgrywek

1. Turniej odbywa się dwóch fazach:
    1. Faza grupowa (jednego dnia) – drużyny grają w grupach wg. zasady „każdy  z każdym”,
    2. Faza puchowa – do półfinału wchodzi pierwsze i drugie miejsce (A1-B2; A2-B1) – wybór wg. liczby punktów; w przypadku identycznej liczby punktów decyduje bilans bramkowy, a następnie bramki zdobyte). Do finału przechodzą zwycięzcy półfinałów. O trzecie miejsce walczą przegrani z półfinałów.
  2. Każda drużyna składa się z 5 zawodników grających (4 w polu + bramkarz) oraz maksymalnie 4 rezerwowych.
    • Na parkiecie dopuszczalna jest gra 5-ciu zawodników, po uprzednim uzgodnieniu między drużynami.
  3. Mecze rozgrywane są w sali gimnastycznej lub hali sportowej.
  4. Mecz w grupie trwa 20 minut (2 x 10 minut z 5-ciominutową przerwą między połowami); w fazie pucharowej 40 minut (2 x 20 minut z 10-minutową przerwą miedzy połowami).
  5. W fazie pucharowej nie ma „dogrywki”. Od razu konkurs rzutów karnych (po trzy bezpośrednie, a w wypadku nierozstrzygnięcia kolejne pojedyncze).
  6. W ciągu całego meczu na parkiecie obowiązują tzw. „zmiany hokejowe”.
  7. Każdy z zawodników zobowiązany jest do okazania legitymacji LSO wydanej przez Duszpasterstwo LSO Diecezji Kieleckiej,  arbitrowi prowadzącemu spotkanie, bądź księdzu odpowiedzialnemu za poprawne przeprowadzenie rozgrywek, najpóźniej przed rozpoczęciem spotkania.
  8. Ministrant nieposiadający legitymacji LSO wydanej przez Duszpasterstwo LSO Diecezji Kieleckiej oraz potwierdzenia zamówienia jest zdyskwalifikowany z rozgrywek do czasu posiadania takowej.
  9. W przypadku nieumyślnego braku legitymacji LSO wydanej przez Duszpasterstwo LSO Diecezji Kieleckiej  podczas spotkania, zawodnik okazuje legitymację szkolną.
  10. Po zakończonym meczu, należy niezwłocznie i obowiązkowo dostarczyć za pośrednictwem strony internetowej www.liga.ministranci.diecezja.kielce.pl/protokol protokół pomeczowy.

§3
Punktacja

1. Za wygrany mecz drużyna otrzymuje 3pkt, za remis 1pkt, 0pkt w przypadku meczu przegranego.
  2. W przypadku takiej samej liczby punktów, o awansie z grupy decydują bramki zdobyte oraz bramki stracone, czyli „różnica bramkowa”.

§4
Data, czas, miejsce rozgrywek

1. Opiekun grupy ministrantów ustala czas i miejsce meczu z opiekunem drużyny przeciwnej, zachowując terminarz spotkań.
  2. Ostateczne terminy rozegrania meczów pomiędzy drużynami podane są w terminarzu spotkań.
  3. Odstąpienie od formularza spotkań jest możliwe tylko i wyłącznie za zgodą Administratora MLP, po wcześniejszym zawiadomieniu drogą mailową.
    • Dopuszcza się możliwość zmiany kolejności rozgrywek w grupach za zgodą Administratora MLP, po wcześniejszym zawiadomieniu drogą mailową.
  4. Nierozegranie meczu w terminie powoduje:
    1. W przypadku braku informacji z obu drużyn – obopólny walkower (0pkt), zaś w fazie pucharowej losowanie.
    2. W przypadku, gdy drużyna zrezygnowała z rozgrywek – walkower na korzyść drużyny przeciwnej (3pkt).
    3. W przypadku, gdy drużyna świadomie przyjmuje taktykę opóźniania rozgrywek, by dopuścić do walkowera obopólnego – walkower na korzyść drużyny przeciwnej (3pkt).