Ministrancka Liga Piłkarska Diecezji Kieleckiej o puchar J.E. ks. bpa Jana Piotrowskiego

Finały lig halowych odbędą się w Chęcinach

W piątek po Bożym Ciele, 31 maja 2024, w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach odbędą się finały Halowej Ligi Juniorów oraz Halowej Ligi Juniorów Starszych. Wydarzenie patronatem objął Burmistrz Miasta i Gminy Chęciny, Pan Robert Jaworski, a patronem medialnym zostało Radio eM Kielce.

Oba turnieje odbędą się w formule „Final Four”. O Puchar JE Ks. Bp Jana Piotrowskiego w kategorii juniorów starszych zagrają zwycięzcy półfinałów: w pierwszym z nich zmierzą się reprezentanci parafii pw. św. Judy Tadeusza w Łącznej z parafią pw. Dobrego Pasterza w Obicach. W drugim półfinale znalazły się parafie św. Bartłomieja Apostoła w Chęcinach oraz pw. Przemienienia Pańskiego w Grzymałkowie. Zwycięzcy półfinałów staną w szranki w walce o złote medale, a przegrani stoczą bój o trzecie miejsce.

W kategorii juniorów w najlepszej czwórce diecezji kieleckiej znalazły się: parafia pw. Dobrego Pasterza w Obicach oraz parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Grzymałkowie, które zagrają w jednym z półfinałów, a także parafia pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Naramie oraz parafia pw. Najświętszego Serca Jezusa w Wiernej Rzece, które obsadzą drugi półfinał. Podobnie, jak w kategorii juniorów starszych, po półfinałach rozegrany zostanie finał o złoto oraz mecz o brąz.

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z koordynatorem rozgrywek, Dawidem Radkiem lub Diecezjalnym Duszpasterzem Służby Liturgicznej, księdzem Mateuszem Szostakiem, drogą mailową lub telefoniczną.

Ks. Mateusz Szostak- 794 938 243, mateuszszostak28@gmail.com

Dawid Radek- 606 609 906, dawid.radek2003@gmail.com